Spotkanie w ramach akcji „Posłuchaj głosu rozsądku” – Bezpieczny‑przejazd.pl

W naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach akcji „Posłuchaj głosu rozsądku”, prowadzonej przez Bezpieczny‑przejazd.pl. Tematem było bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo‑drogowych.

Uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania w pobliżu torów. Dowiedzieli się, dlaczego przejazdy kolejowe są miejscami szczególnie niebezpiecznymi. Prowadzący zwrócili uwagę na skutki pośpiechu i braku ostrożności.

Podczas spotkania zaprezentowano krótkie materiały edukacyjne. Nie zabrakło przykładów z życia oraz rozmowy z uczniami.

Wydarzenie było ciekawe i pouczające. Z pewnością zwiększyło świadomość uczniów na temat bezpieczeństwa.

Dziękujemy pani Ilonie Sosnowskiej za wykazaną inicjatywę w organizację tego spotkania.