Akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Była to wyjątkowa okazja do przypomnienia uczniom znaczenia tego doniosłego aktu oraz kształtowania postaw patriotycznych. 

Uczniowie licznie zgromadzili się na uroczystości, ubrani w stroje galowe. Wielu z nich miało przy sobie biało-czerwone chorągiewki lub kotyliony narodowe, które podkreślały podniosły charakter wydarzenia i szacunek dla ojczyzny. 

Program akademii był niezwykle bogaty i wzruszający. Chórzyści zaprezentowali pieśni patriotyczne, które wprowadziły wszystkich w refleksyjny i uroczysty nastrój. Nie zabrakło również recytacji wierszy o tematyce narodowej, przypominających o historii, wolności i odpowiedzialności za przyszłość kraju. 

Szczególnym elementem występu była przygotowana przez uczniów scenka teatralna, ukazująca okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzi aktorzy w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli wydarzenia z 1791 roku, oddając atmosferę tamtych dni oraz znaczenie wprowadzanych reform. 

Akademia była nie tylko lekcją historii, ale również pięknym świadectwem zaangażowania uczniów i nauczycieli w pielęgnowanie pamięci o ważnych wydarzeniach z dziejów Polski.

Uroczystość przygotowała pani Anna Skorupska, przy współpracy z panią Hanną Tkaczyk i Agnieszką Laskowską.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz uczniom za ich występy i godną postawę.